Kiedy sprawdzi się odzież myśliwska i czy warto się w nią wyposażyć?

O odzieży myśliwskiej nie możemy powiedzieć na pierwszy rzut oka, że wygląda efektownie, natomiast doskonale spełnia swoje zadania. Nazwa jest trochę myląca, bo sugerowałaby, że mogą z niej korzystać tylko i wyłącznie osoby polujące, jednak jest to kompletna nieprawda. Korzystają z niej również osoby chodzące na wycieczki do lasów, ale i również wędkarze. Postanowiliśmy sprawdzić, czy ten rodzaj odzieży sprawdzi się podczas takich wojaży i jakie są jej zalety. Aby się o nich dowiedzieć więcej, zachęcamy do przeczytania naszego tekstu.

Ochrona przed niesprzyjającymi warunkami

Chcąc zakupić odzież myśliwską powinniśmy mieć świadomość tego, że ogromnymi zaletami wynikającymi z ich posiadania jest ochrona przed niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi. Te zawsze mogą nam płatać figla i nawet pomimo dobrej pogody po wyjściu z domu "lubią" nas zaskoczyć. Przy okazji należy wspomnieć, że na dłuższe wyjścia nie można zapomnieć o odzieży termoaktywnej, która dobrze chroni nasze ciała przed wychłodzeniem i zapewnia stałą temperaturę ciała. Przy okazji dodatkowo pozwala na oddychanie skórze, dzięki czemu jej noszenie jest praktycznie nieodczuwalne, ponieważ przylega do naszego ciała. 

By zapewnić sobie większy komfort podczas polowań oraz innej aktywności warto zadbać o to, żeby mieć dobre buty. Będąc w lesie niewiele trzeba, żeby podłoże zrobiło się grząskie. Do zapewnienia komfortu obuwie powinno być grube, ale zarazem zapewniać stabilizację stopie i oddychalność. Najgorsze co może być, to nadmierne oszczędzanie, co potem odbija się na higienie. 

Mówiąc o odzieży myśliwskiej mamy na myśli nie tylko bluzę, spodnie i obuwie. Odzież myśliwska to również rękawiczki, komin, kalesony oraz pozostałe akcesoria dające komfort podczas polować czy też innej aktywności jak wycieczki na grzyby czy wędkowanie. Zdecydowanie lepiej "zapobiegać niż leczyć", więc nie ma większego sensu decydowanie się na skromny ubiór na takie wypady, bo może się to skończyć bardzo źle. W końcu polowania czy wędkowania odbywają się przez cały rok, więc liczy się to, by nie być zaskoczonym przez padający śnieg czy też nagły mróz, który jest nieustannym elementem zimy.

Dobrej jakości odzież zwiększa możliwość kamuflażu

Profesjonalni myśliwi dobrze zdają sobie sprawę z tego, że sztuka kamuflażu nie powinna być im obca. Upolowanie zwierzyny nie zawsze należy do prostych rzeczy i czasem wymaga wielu godzin przygotowania się do takiej wyprawy, że nie wspomnimy o oczekiwaniu na naszą ofiarę. Oczywistym jest też to, że odzież do polowania powinna być odporna na wszelkie roztarcia i nie może być to rzecz, która rozpadnie się po pierwszej eskapadzie. 

Polowania są czasem jak partia szachów, w której trzeba być o jeden krok przed rywalem jakim jest zwierzyna. Trzeba więc posiadać dobrą odzież, która zapewni myśliwemu ciepło mające swoje konsekwencje. Nie zawsze warunki zewnętrzne są dla nas sprzyjające, więc nawet najmniejsze detale, o których byśmy nie pomyśleli jak zamek w kurtce czy wypustki na kolana przy klęczeniu będą pozwalać na zwiększenie swojej skuteczności. Nie jest to więc tak, że każdy bez przeszkolenia może się udać na polowanie, natomiast z dobrej jakości odzieżą zwiększającą kamuflaż ta sztuka staje się prostsza.

Artykuł partnera