Blue Blast - nowe oblicze butów dla piłkarzy

Red Limit to kolekcja Adidas, która nadal jest uważana za stosunkowo nowe rozwiązanie. Już dziś cieszy się ona również mianem przełomowej i okazuje się, że określenie to nie jest wcale przypadkowe. To właśnie Red Limit po raz pierwszy zaimplementowała w typowych butach piłkarskich rozwiązanie znane przede wszystkim miłośnikom obuwia do biegania.

Jeśli kolor czerwony zdążył się już komuś opatrzyć, nie jest to powód do niepokoju, po kolekcji utrzymanej w czerwieni nadszedł bowiem czas na kolor niebieski, właśnie ten dominuje bowiem w przypadku Blue Blast. Oczywiście, zmiana kolorystyki nie jest jedynym nowym rozwiązaniem, z jakim mamy do czynienia. Nie można nie wspomnieć również o piance BOOST oraz innowacyjnym systemie Purecut Sock, które teraz pojawiają się jako rozwiązania standardowe, co nie niebieskie adidasymoże nie cieszyć rzesz użytkowników. Skarpeta obecna w tym modelu ma prawo budzić uznanie. Jest nie tylko optymalnie dopasowana, ale i elastyczna, użytkownik butów nie musi więc obawiać się o to, że nie będzie się mógł cieszyć stabilizacją. Bardzo ciekawie wykonana jest też cholewka, materiał, którym została przykryta sprawia bowiem, że jest ona w stanie podążać nawet za tymi ruchami stopy, które charakteryzuje duży poziom skomplikowania. Innym ciekawym rozwiązaniem jest w tym przypadku wyjątkowo cienka powłoka, która sprawia, że przyczepność buta do stopy utrzymuje się na bardzo wysokim poziomie.

Inną nowością jest zastosowanie wzmiankowanej już technologii biegowej. Pianka BOOST sprawia, że podeszwa może odzyskiwać energię, jaką użytkujemy na kolejne ruchy na boisku, a to z kolei sprawia, że męczymy się wolniej i jesteśmy w stanie dotrzymać kroku naszym boiskowym przeciwnikom. Klasyczna wersja obuwia nie jest przy tym jedyną, w jaką możemy się wyposażyć, niemiecki producent zatroszczył się bowiem także o obuwie, które może być stosowane do gry w klatkach. I w tym przypadku zastosowanie znajduje niebiesko-czerwona kolorystyka, która może być uznana za jeden ze znaków rozpoznawczych serii. Bardzo ciekawym modelem znajdującym swoje miejsce w serii Blue Blast jest model X16. Ten zwraca na siebie uwagę nie tylko ze względu na kolorystykę stanowiącą połączenie niebieskiego i różowego, ale i zastosowanie oryginalnego systemu, który może ułatwić panowanie nad piłką podczas gry. Tu także pojawia się technologia Sock Purecut, która pozwala na ukrycie sznurowadeł często przeszkadzających w wykonywaniu kolejnych zagrań, a także specjalnie dopasowana podeszwa, która stabilizuje stopę nawet w momencie nagłej zmiany kierunku biegu.