Jak się ubrać wybierając się na narty zjazdowe?

Jeśli zależy nam na tym, aby nasz trening był rzeczywiście udany, musimy mieć świadomość tego, że ferie na stoku wymagają nie tylko satysfakcjonującej pogody, ale również odpowiedniego stroju. Dobrej jakości ubranie powinno nas chronić nie tylko przed podmuchami wiatru, ale i przed wilgocią, nie można przy tym zignorować znaczenia, jakie odgrywają dodatki takie, jak choćby gogle oraz odpowiedni kask. Warto zatem zapoznać się z parametrami naprawdę dobrej jakości odzieży narciarskiej zwłaszcza, że podczas jej zakupu nie warto kierować się jedynie intuicją.

Jeśli zależy nam na komforcie na stoku nie powinniśmy mieć żadnych złudzeń – odpowiedni strój narciarski to dziś konieczność. Najlepiej sięgać przy tym przede wszystkim po te rozwiązania, które powstały z myślą o narciarstwie zjazdowym, często okazuje się bowiem, że zwykła kurtka zimowa nie zdaje się na wiele, gdy warunki atmosferyczne ulegają błyskawicznym zmianom. Nie warto też inwestować w bawełniane skarpety oraz podkoszulki z flaneli. Owszem, na co dzień sprawdzają się znakomicie, na stoku przeszkadzają jednak zamiast pomagać zwłaszcza, że charakterystyczne jest dla nich to, że kumulują wilgoć.

Jeśli jazda na nartach ma być przyjemna, nie ma alternatywy dla odzieży technicznej. Warunki atmosferyczne panujące na stoku często pozostawiają wiele do strój narciarskiżyczenia, podczas szybkiej i dynamicznej jazdy szczególnie nieprzyjemne potrafią być przy tym wiatr oraz śnieg. Gdy więc zastanawiamy się nad tym, jaki element stroju narciarskiego powinniśmy uznać za najbardziej istotny, naturalną odpowiedzią na tak postawione pytanie wydaje się być wskazanie na chroniącą przed chłodem oraz wilgocią z zewnątrz kurtkę. Od tej naprawdę dobrej oczekuje się przede wszystkim oddychalności, sprawdza się przy tym zasada mówiąca o tym, że im jest ona większa, tym lepiej. Najlepiej, jeśli sięgamy po kurtki wykonane ze specjalnych, oddychających materiałów, warto więc zapoznać się ze znajdującymi się na metce informacjami na temat tkaniny zastosowanej w procesie produkcji.

Inną ważną cechą jest wodoodporność mierzona w wysokości słupa wody, a także dobra wentylacja osiągana choćby dzięki zapinanym wywietrznikom umieszczanym pod pachami. Nie można też zapominać o tym, że długość kurtki ma znacznie większe znacznie, niż skłonne są przypuszczać niektóre kobiety. Powinna zakrywać pośladki, dzięki czemu upadek nie skończy się groźnym dla zdrowia przemoczeniem. Powinna mieć też kaptur z daszkiem, wysoki kołnierz oraz laminowane szwy stanowiące dodatkową ochronę przed przemakaniem, ciekawym rozwiązaniem jest przy tym tak wanny fartuch przeciwśnieżny.