Zostań własną stylistką, czyli co powinno się znaleźć w kobiecej szafie?

Przekonanie o tym, że nie ma się co na siebie włożyć towarzyszy, przynajmniej raz na jakiś czas, każdej kobiecie. Jeszcze zanim mu ulegniemy powinnyśmy zastanowić się nad tym, czy nie spojrzeć na naszą szafę z nieco innej perspektywy. Coraz częściej zwraca się w tym kontekście uwagę na buty damskie oraz odzież damską, które są w stanie tworzyć komplementarne zestawy. Te są przy tym nie tylko gwarancją świetnego wyglądu, ale i dobrego samopoczucia. Jeśli opanujemy umiejętność tworzenia takich zestawów, nawet szafa, która nie prezentuje się przesadnie okazale, nie powinna stać się dla nas w przyszłości problemem.

Oczywiście, nabranie biegłości w sztuce stylizacji nie będzie możliwe, jeśli nie zdecydujemy się na przestrzeganie kilku ułatwiających nam to zasad. W pierwszej kolejności powinnyśmy pamiętać o tym, że klasyczna elegancja nigdy nie wychodzi z mody warto więc zatroszczyć się o to, aby w naszej szafie znalazło się miejsce buty nikenie tylko dla gładkich sukienek, ale również przynajmniej jednej koszulowej bluzki oraz spódnic dopasowanych do charakterystycznego dla nas typu urody. Dobrym pomysłem okażą się też z pewnością eleganckie spodnie, jeansy, wygodna kurtka oraz dość ciepły płaszcz.

Sztuka stylizacji to także umiejętność dobierania dodatków, które odświeżą nasz wygląd, nie zaszkodzi więc, jeśli nasze kreacje będą wzbogacone o biżuterię, pasek albo zwiewny szal. Jeśli dodamy do tego odpowiednie buty i dopasowane do nich torebki, będziemy mogły uznać, że pierwsza faza przygotowań została zakończona. Inna zasada, której warto przestrzegać przewiduje stawianie na rozwiązania wysokiej jakości. Wiele osób zdaje się zapominać, jak duże może mieć to znaczenie, a jednak to właśnie wysoka jakość noszonych przez nas ubrań potrafi mieć kluczowe znaczenie dla sposobu, w jaki my same jesteśmy postrzegane. Jeśli więc mamy nieco czasu, powinnyśmy przeanalizować stan naszej pracy i dokupić to, czego w niej brakuje. Jeśli zastanawiamy się nad idealnym obuwiem, możemy pomyśleć o rozwiązaniach polecanych nam przez Nike. Te są wysoko cenione nie tylko dlatego, że są atrakcyjne i wygodne, nie bez znaczenia okazuje się bowiem również charakteryzująca je trwałość.