Jak wybrać dobry strój na snowboard

Jeśli zastanawiamy się nad cechami kompletnego stroju na snowboard, musimy mieć na uwadze to, że składa się on z kilku elementów. Na pierwszy plan wysuwają się ciepłe i nieprzemakalne spodnie, ogromne znaczenie ma jednak również dobrej jakości kurtka, rękawice, kask oraz bielizna termoaktywna. Osoby, które jeżdżą na desce już od dłuższego czasu i uczyniły z tej formy aktywności swoją pasję, inwestują również w gadżety, których zadaniem jest poprawa komfortu jazdy, a więc choćby pady antypoślizgowe oraz bandany.

Strój na snowboard ma do spełnienia dwie funkcje o zasadniczym znaczeniu. Powinien więc nie tylko chronić nas przed zimnem, które na stoku jest niemożliwe do uniknięcia, ale także zapobiegać przemoczeniu. To właśnie dlatego o wodoszczelnych spodniach i kurtce zwykle mówi się jako o tych elementach stroju snowboardzisty, w jakie należy zainwestować w pierwszej kolejności. Gdy zastanawiamy się nad cechami idealnych spodni na snowboard, musimy mieć świadomość tego, że właśnie one najczęściej będą miały kontakt ze śniegiem. Już choćby dlatego nie można pozwolić sobie na zakup rozwiązania, które nie kurtka narciarska męska​będzie nieprzemakalne. Tu najważniejszym jest pomiar dotyczący milimetrów słupa wody. Im wyższa jest jego wartość, tym spodnie są lepiej chronione przed wilgocią. Jeśli uprawiamy jazdę rekreacyjną, wodoodporność może utrzymywać się na poziomie od 5 do 10 tysięcy milimetrów słupa wody.

Jeśli jednak specjalizujemy się w jeździe ekstremalnej, powinna być ona przynajmniej dwukrotnie wyższa. Warto też zainteresować się innymi cechami spodni, które mogą podwyższyć komfort jazdy. Tu warto wspomnieć zarówno o podklejanych szwach, które sprawiają, że jesteśmy jeszcze lepiej chronieni przed wilgocią, jak i o odpowiednim systemie wentylacji. Wysoko ceniona jest także dodatkowa warstwa ocieplenia znajdująca się po wewnętrznej stronie, a także oddychający materiał zewnętrzny, który odprowadza wilgoć. Innym ciekawym rozwiązaniem jest regulacja obwodu nogawek, aby jak najlepiej dostosować je do naszych potrzeb oraz duże kieszenie, które można zapiąć na zamek albo na rzepy. Nieprzemakalność ma ogromne znaczenie również wówczas, gdy wybieramy kurtkę, którą zamierzamy zakładać na snowboard. Nie można jednak zapominać, że w tym wypadku czynnikiem o dużym znaczeniu jest też jej oddychalność. Materiał, który charakteryzuje się takimi właściwościami sprawia, że pod ubraniem nasza temperatura się nie zmienia. W efekcie nie pocimy się tak bardzo, a tym samym również nie narażamy naszego organizmu na problemy ze zdrowiem. Z tego samego powodu dobra kurtka powinna mieć wywietrzniki pod pachami.